• CENTRUM OBRÓBKI STALI

  • CENTRUM OBRÓBKI STALI

  • CENTRUM OBRÓBKI STALI

  • CENTRUM OBRÓBKI STALI

  • CENTRUM OBRÓBKI STALI

  • CENTRUM OBRÓBKI STALI

tylko nowoczesne technologie

zadzwoń +48 12 252 38 38

Pillow Plate - Płaszcze grzewczo chłodzące

Płaszcze grzewczo chłodzące Pillow Plate - nowoczesne rozwiązania technologiczne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom Klientów, firma BTH Import Stal uruchomiła nową usługę – linię do wyrobu płaszczy grzewczo-chłodzących typu Pillow Plate. Jako jedyna firma w Polsce możemy poszczycić się tą nowoczesną z automatyzowaną linią produkcyjną, spawającą laserowo tego typu płaszcze Pillow Plate. Dzięki naszemu ponad dwudziestopięcioletniemu doświadczeniu w branży hutniczej możemy zaproponować najwyższą jakość realizowanych usług, oraz wysoką klasę stosowanych materiałów i komponentów.

Czym jest i gdzie znajduje zastosowanie Pillow Plate?

Pillow Plate to płyty wymienników ciepła składające się ze spawanych laserowo dwóch arkuszy nierdzewnej stali. Obwód zewnętrzny urządzenia jest spawany w sposób całkowicie laserowy celem utworzenia granicy ciśnienia. Na brzegach płyt Pillow Plate kontur podlega zgrzewaniu, dzięki czemu tworzy się szczelna część. Samą „poduszkę” (pillow) pompuje się hydraulicznie, co gwarantuje pewność i bezpieczeństwo procesu napełniania. Podczas nadmuchiwania wywołuje się nacisk na stalowe arkusze, co umożliwia odkształcanie materiału oraz powstanie wnęki do zastosowania czynnika wymiany ciepła. Po tym etapie następuje formowanie blach w elementy walcowe oraz ich łączenie między sobą, a także spawanie kołnierzy i dennic stożkowych oraz tłoczonych. Urządzenia można używać z parą, płynami (olej, woda) oraz czynnikami chłodniczymi. Co ważne, płaszcze grzewczo-chłodzące są wykonywane na zamówienie, wedle indywidualnego zapotrzebowania Klienta, aby idealnie sprostać konkretnemu przeznaczeniu.

Płaszcze grzewczo-chłodzące spajane laserowo wykorzystuje się do tworzenia różnego typu elementów wymiany ciepła, które znajdą zastosowane w przemysłowym ogrzewaniu lub chłodzeniu różnego rodzaju produktów, również spożywczych, np. napojów bezalkoholowych i alkoholu (piwo, wino) oraz mleka. Sprawdzą się także w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, chemicznym. Są stosowane do spawania blach o jednakowej grubości, których używa się do wyrobu płyt do wymienników ciepła, a także do spawania blach o różnej grubości, wykorzystywanych w produkcji reaktorów, zbiorników itp.

Technologia pozwala na łączenie ze sobą blach o grubościach od 0,6 do 2,0 mm (blacha nakładkowa) oraz 3-20 mm (blacha główna) oraz spajanie materiałów z 8, 9 oraz 10 grupy materiałowej, tzn. stali austenitycznej (304, 316, 321 i innych), stopów niklu oraz stali austenityczno-ferrytycznych (typu duplex).

Liczne zalety płaszczy grzewczo chłodzących typu Pillow Plate

Zespawane laserowo płaszcze chłodząco-grzewcze Pillow Plate cechują się wyjątkowo dużą efektywnością działania dzięki turbulentnemu przepływowi medium w szczelinach. Użycie „poduszki” owocuje niskimi kosztami spawania, przez co jest to wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie. Pozwala ono na zastosowanie cieńszych materiałów i tym samym zaoszczędzenie na kosztach półproduktów. Duża powierzchnia wymiany ciepła, a także turbulentny przepływ sprawiają, że to o wiele skuteczniejsza aniżeli kanały grzewcze metoda, nawet dla niewielkich prędkości przepływu oraz objętości.

Wzorzec zgrzewania tworzy wysokie ogólne współczynniki przenikania ciepła, dzięki zapewnieniu wspomnianej wysokiej turbulencji, co wpływa również na zmniejszenie zanieczyszczeń oraz zazwyczaj także na skrócenie czasu niezbędnego do schłodzenia lub podgrzania produktu. Wiąże się to ze zwiększeniem wydajności i w efekcie oszczędnościami finansowymi (niższe koszty wytworzenia produktu). Jako że objętość płyt i krążących w nich płynów grzewczo-chłodniczych jest niewielka, to również wydajność pompy nie musi być duża. Zastosowanie spawarek laserowych programowanych CNC umożliwia wykonanie wielu pożądanych kształtów, punktów połączeń i mocowań oraz wnęk.

Dzięki w pełni kwalifikowanej przez jednostkę notyfikowaną (UDT) technologii, można stosować dowolnie ukształtowane elementy w ciśnieniowych urządzeniach. Większa szczelina pomiędzy spajanymi blachami zapewnia z kolei większą odporność na powstające osady oraz inne zanieczyszczenia. Urządzenie charakteryzuje się też mniejszą wrażliwością na tolerancje wymiarowe spajanych elementów. Także z perspektywy samego wytwórcy sprzętu płaszcze grzewczo-chłodzące są doskonałą alternatywą dla pracochłonnej i kosztownej technologii wyrobu płaszcza w postaci elementów pikowanych, kanałów czy półrurek.

Płaszcze Pillow Plate - zapraszamy do skorzystania z usług

Jeśli interesuje Państwa usługa wytworzenia płaszczy grzewczo-chłodzących typu Pillow Plate, zapraszamy do kontaktu. Staramy się jak najdokładniej opisywać oferowane przez nas usługi i produkty, jednakże w przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do telefonicznego, mailowego lub osobistego kontaktu. Nasi specjaliści z chęcią udzielą Państwu dodatkowych informacji na temat proponowanego asortymentu, doradzą w wyborze produktu najlepiej dopasowanego do Państwa potrzeb oraz pomogą w złożeniu zamówienia.

  • Pillow Plate - Płaszcze grzewczo chłodzące
  • Pillow Plate - Płaszcze grzewczo chłodzące
  • Pillow Plate - Płaszcze grzewczo chłodzące
  • Pillow Plate - Płaszcze grzewczo chłodzące

 

Osoby odpowiedzialne za ten dział